2019 metų kalendorius (papildytas)

2019 metų kalendorius

Istoriškai žvilgterėjus į 2019 metų kalendorių galima teigti, kad padaugėjo lengvosios atletikos veteranų varžybų Baltijos regione. Vykdomos Baltijos šalių pirmenybės, mes kviečiami dalyvauti kitų Baltijos šalių (taip pat Baltarusijos ir Lenkijos) varžybose. Lietuvoje taip pat pragiedruliai: galų gale be mūsų šalies pirmenybių atsirado sporto klubo „Ąžuolas“ sezono atidarymo varžybos Kvėdarnoje, „Ąžuolo taurės“ varžybos Klaipėdoje.
Reikia pasidžiaugti, kad kiekvienais metais mes galime dalyvauti pasaulio ir Europos lengvosios atletikos veteranų pirmenybėse ar meistrų žaidynėse.
Gaila, kad prigeso metikų veteranų veikla. Pasigendu varžybų Jurbarke, Druskininkuose, Tytuvėnuose, Šančiuose, Kaune, Vilniaus Gedimino technikos universiteto „Miško“ stadione, Juodgalviuose, Alytuje. Džiugu, kad vis dar vykdomos prieš gerus du dešimtmečiu „įsuktos“ „VGTU Rektoriaus taurės“ varžybos Aukštadvaryje ir svarsčio metimo „Iššūkio“ varžybos. Bet jų ateitis miglota: prarasta VGTU rektoriaus parama, norėtųsi, kad ir „Iššūkio“ varžybose atsirastų viena kita naujovė. Kodėl nepradėti vykdyti komandinių varžybų, arba pasikviesti metikų iš kitų šalių, kodėl, pavyzdžiui, nesurengti tarpvalstybinių varžybų „Lenkija-Lietuva“. Tačiau labiausiai man gaila sporto klubo „Ąžuolas“ ir „Brandos“ vykdytų Lietuvos metikų veteranų pirmenybių.

Kęstutis Vislavičius