Naujienos iš Malagos

Rugsėjo 4 d. Malagoje prasidėjo pasaulio lengvosios atletikos veteranų pirmenybės.
Rezultatus galite rasti  šeimininkų svetainėje

Pirmą varžybų dieną sidabro medaliu pasipuošė Rimvydas Medišauskas. Jo sviestas kūjis nuskriejo 52,81 m. Tai naujas Lietuvos rekordas.
Leonardas Varnas nusviedė kūjį 40,31 m ir liko devintas.

Antra varžybų diena nebuvo sėkminga mūsų metikams veteranams. Genovaitė Kazlauskienė (M65) nustūmė rutulį 9,90 m ir iškovojo garbingą ketvirtą vietą. Toje pačioje amžiaus grupėje startavusi Birutė Keršulienė liko penkta – 9,68 m. Medalio nepavyko iškovoti ir labiausiai tituluotai mūsų veteranei Jadvygai Putinienei. Ji rutulį nustūmė 8,74 m ir liko penkta.  Dar dvi mūsų rutulininkės varžėsi M55 amžiaus grupėje. Janina Lapienienė nustūmė rutulį 11,67 m ir iškovojo šeštą vietą, Ilona Kleizienė, nustūmusi  rutulį 9,21 m, liko trylikta.

Trečią pirmenybių dieną Lietuvos veteranai iškovojo pirmąjį aukso medalį. Neringa Jakštienė (V50), varžydamasi septynkovės daugiakovėje, surinko 5368 taškus ir pasipuošė aukso medaliu. Edita Valiulienė liko trylikta (3771 tšk.).

Pasibaigus ketvirtos dienos varžyboms mūsų rinktinės krepšelyje buvo jau keturi medaliai. Henrikas Gulbinovič (V55), po sunkių, dvi dienas trukusių  kovų, dešimtkovėje surinko 6945 taškus ir pasipuošė bronzos medaliu. Antrą penktadienio bronzos medalį iškovojo Milda Zubavičienė (M35), 400 m su barjerais nuotolį  įveikusi per 1 min 11,32 sek.

Penktoji diena – poilsio diena.

Šeštą varžybų dieną startavo tik vienas mūsų metikas veteranas. Saulius Svilainis (V55) numetė diską  39,74 m ir liko dešimtas.

Septintą varžybų dieną mūsų rinktinės medalių krepšelis papilnėjo trimis medaliais. Jadvyga Putinienė (M70) nusviedė ietį  23,39 m ir pasipuošė sidabro medaliu. Antrą sidabro medalį Lietuvai iškovojo šuolininkas į aukštį Gintaras Varanavičius (V45), įveikęs  1,85 m. Įveikusi 1,48 m aukštį bronzos medalį iškovojo Neringa Jakštienė (50). Disko metikė Janina Lapienienė(M55) įrankį numetė 38,31 m ir liko ketvirta.

Aštuntą dieną Javyga Putinienė (M70) iškovojo antrą sidabro medalį. Ji trumpąjį kūjį nusviedė 11,15 m. Vyrams kūjo metimo sektoriuje sekėsi prasčiau. Rimvydas Medišauskas (V55) nusviedė įrankį 17,30 m ir liko šeštoje vietoje. Aštuntą vietą užėmė Saulius Svilainis – 16,48 m. Retai trumpojo kūjo metimo sektoriuje besivaržanti Genovaitė Kazlauskienė (M65) liko setinta – 10,59 m.

Kviečiame paskaityti, ką apie mūsų lengvosios atletikos veteranų startus Malagoje rašo Lietuvos spauda. Spauskite čia.

Devinta diena. Pagaliau Jadvyga Putinienė (M70) pasipuošė aukso medaliu. Ji metikų daugiakovėje surinko 4129 taškus. Antrą aukso medalį iškovojo Neringa Jakštienė trišuoliu nušokusi 10,86 m.

Kviečiame paskaityti, ką apie mūsų lengvosios atletikos veteranų startus Malagoje rašo Lietuvos spauda. Spauskite čia.

Vakar Saulius Svilainis (V55) startuodamas metikų penkiakovės varžybose surinko 3841 tašką ir iškovojo ketvirtą vietą.

Šeštadienį vėl mus nudžiugino  Neringa Jakštienė. Ji 80 m su barjerais  įveikė per 12,80 ir pasipuošė sidabro medaliu. Tai buvo paskutinis mūsu lengvosios  atletikos veteranų medalis. Rytoj mūsų veteranai nestartuos.

Lietuvos metikų veteranų rezultatų suvestinė.

Lietuvos ir mūsų kaimynų iškovoti medaliai

Vieta Šalis Auksas Sidabras Bronza Iš viso
13 Estija 10 6 6 22