Atgarsiai

 


Sveiki,

kaip greitai bėga laikas. Atrodo taip neseniai, prieš porą metų, surengėme pirmąsias „Ąžuolo“ taurės varžybas, o dabar jau baigėsi trečiosios. Į jas, kaip jau įprasta, atvyko sporto veteranai iš Latvijos, Gargždų, Kauno, Klaipėdos, Kvėdarnos, Leipalingio, Mažeikių, Palangos, Radviliškio, Šiaulių ir Vilniaus. Džiugu pranešti, kad pirmą kartą į varžybas atvyko net penki veteranai iš Kelmės.

♦ Sporto veteranus pasveikino Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Saulius Paliulis.

♦ Metikai varžėsi stadione. Jiems tai buvo vasaros sezono uždarymo varžybos. Metikams labai pasisekė ― po ilgo audrų ir lietaus laikotarpio, šeštadienį vyravo beveik vasariška šiluma. O bėgikams ir šuolininkams, kurie varžėsi lengvosios atletikos manieže, tai buvo pirmosios naujo žiemos sezono varžybos.

♦ Varžybų metu pasiekti du Lietuvos rekordai. Vilnietis Leonardas Varnas trumpąjį kūjį nusviedė 17,90 m ir pagerino 70-74 metų amžiaus grupės Lietuvos rekordą (buvo Antano Černiausko ― 17,67 m). Įvertinus amžiaus koeficientą Leonardo rezultatas yra lygus 20,42 m.

♦ Mūsiškis Vytautas Milius (65-69 metų amžiaus grupė) šuolių į aukštį sektoriuje įveikė kartelę, iškeltą į 1,58 m aukštį. Tai naujas Lietuvos rekordas (ankstesnis ― 1,54 m, buvo pasiektas 2005 metais ir priklausė mūsų klubo nariui Eugenijui Ivanauskui). Įvertinus amžiaus koeficientą, Vytauto rezultatas yra lygus 2.19 m.

♦ Aukščiausius rezultatus (pagal taškus) pasiekę veteranai ― Algina Vilčinskienė ir Leonardas Varnas ― buvo apdovanoti taurėmis, kiti varžybų dalyviai ― pažymėjimais ir sūriais. Sūriai tai pat buvo įteikti visų trijų “Ąžuolo“ taurės varžybų nepamainomiems pagalbininkams – Raimondai Murašovienei, Algirdui Plungei ir kauniečiui Rimvydui Medišauskui.

♦ Kaip jau įprasta, kur ir kokiose rungtyse bedalyvautų mūsų pirmoji olimpietė Jadvyga Putinienė, ji visada būna pirma. Ir šįsyk Jadvyga nenusižengė šiai tradicijai: ji buvo pirma rutulio stūmimo, disko, ieties, kūjo ir trumpojo kūjo metimo rungtyse. Ji taip pat daugiausia taškų surinko startuodama metikų penkiakovėje.

♦ Zaniauskų šeimos atstovai nugalėjo penkiose rungtyse – Vytautas nugalėjo bėgdamas 60 m ir 200 m nuotolius, Lina greičiausiai įveikė 60 m su barjerais nuotolį ir pasiekė pergalę šuolių į aukštį sektoriuje, Vladas buvo pajėgiausias trišuolio sektoriuje. Arūnas Andrijauskas buvo pajėgiausias rutulio stūmimo sektoriuje, taip surinko daugiausia taškų metikų penkiakovėje. Jūratė Gedvilaitė nugalėjo bėgdama 1500 m.

♦ Iš 36 mūsų klubo narių renginyje nedalyvavo aštuoni. 17 jų rungtyniavo (jų pasiektus rezultatus galite pamatyti svetainėse www.branda.lt ir www.metikas.lt), kiti teisėjavo ir padėjo ruoštis antrai renginio daliai.

♦ Padėkos sulaukė jauniausi varžybų teisėjai: Julija Vanagaitė (10 metų) ir Edvinas Norvaiša (14 metų), taip pat klubo narys Virgilijus Vanagas, “įkinkęs” teisėjauti visą savo šeimą ir dar du buvusius lengvaatlečius – Ulijaną Petraitienę ir Aleksandrą Ponimatkiną. Buvo padėkota ir vilniečiui Kęstučiui Vislavičiui bei Vladui Zaniauskui. Jie globojo mūsų renginį viso pasiruošimo laikotarpiu. Be abejo buvo pasveikintas gražaus jubiliejaus sulaukęs Algimantas Petrauskas.

♦ Vilnietis Kęstutis Vislavičius atvežė įdomius prizus ― du po 15 kg sveriančius moliūgus. Kęstutis ― praeityje ieties metikas, dabar svetainės „Branda“ šeimininkas. Moliūgus jis įteikė ieties metikams: latvei Irinai Kacurai ir mūsų klubo nariui Vytautui Zaniauskui. Jiems labiausiai nepasisekė ieties metimo sektoriuje. Kęstutis pažymėjo, kad veteranų sportas, tai gyvenimo būdas, taigi, bet kuris veteranas, išdrįsęs išeiti į bėgimo takelį ar sporto sektorių, jau yra nugalėtojas.

♦ Po apdovanojimų visi varžybų dalyviai, teisėjai ir svečiai bendravo, ragaudami žemaitišką kastinį su bulvėmis.

Žiedūna

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *